دوره مقدماتی اسکیس و راندو( معماری- طراحی صنعتی)

850,000 تومان 750,000 تومان
This course is out of stock
sketch-memari-for-web

پایان مهلت ثبت نام

مقدمه

اسکیس یک بیان گرافیکی است که میتواند تفکر طراح را قوی کند و قابلیت بسط و گسترش را دارد و به خوبی روند یک طرح را نشان دهد. اسکیس به صورت سریع و غالبا دست آزاد ترسیم میشود و زاییدهی فکر و تخیلات معمار میباشد و شاید بتوان آن را فکر کردن روی کاغذ نامید.

در دوره های اسکیس و راندو مقدماتی و پیشرفته ، باید این قدرت به دانشجو داده شود که به کمک شیوههای مختلفِ اسکیس و راندو و شیتبندی مناسب تمامی آنچه که در ذهن دارد را روی کاغذ آورده و به مخاطب خود به خوبی ارائه دهد.

هر چند که رواج رایانه و نرمافزارهای متفاوت معماری توجه برخی از دانشجویان را به تمرین اسکیس و طراحی با دست ، کاهش داده است اما شاید عدم توانایی در ترسیم صحیح و آموزش ناکافی در این زمینه اعتماد به نفس را از دانشجویان برای بیان آنچه در ذهن دارند به کمک طراحی با دست ، سلب کرده و آنها را بیشتر از پیش به استفاده از رایانه و نرمافزار ترغیب مینماید. به هر ترتیب هنر معماری و معماری داخلی همیشه با هنر طراحی با دست عجین بوده است و هرگز نمیتوان نبوغی که در هنگام طراحی با دست در ذهن طراح رخ میدهد را با رایانه جایگزین کرد، چرا که احساس و روحیهی یک معمار موفق توسط ذهن ، به دست و قلم او انتقال یافته و روی کاغذ نقش میبندد.

بهترین راه برای تمرین دانشجو این است که با آزاد اندیشی تمام، قدرت تخیل بالا و فرآیند تفکر و با بالا بردن قدرت و تصور ذهنی سیال و رشد یافتهی خود طرحی نو بیافریند و به هیچ وجه ذهن خود را در بند فرآیندهای دیکته شده از قبل ننماید. بر این اساس شیت نهایی ارائه شدهی یک اسکیس ، بیانگر طرحی کاملا بدیع و غیر تکراری بوده و در عین حال از عملکرد مطلوب برخوردار است.

معرفی دوره

این دوره در ( 12 جلسه سه ساعته ) با هدف تقویت نگاه معنی یاب دانشجو و فراگیری مهارتها و شیوه های متنوع ترسیم ، کروکی و اسکیس به عنوان ابزارهایی که به وسیله ی آن میتوان هر طرح معماری و معماری داخلی و طراحی صنعتی را بیان کرد، تنظیم شده است. این دوره به صورت ترکیبی از کلاس های آنلاین و حضوری تشکیل می شود.

 

شیوه ی تدریس

  • مشارکت دانشجویان در تمامی مراحل آموزش و جهت دادن تجربیات و نظرات ایشان
  • استفاده از کلیه ابزارهای طراحی در کلاس برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجو با شیوهی صحیح استفاده از آنها ( برای مثال : راپید در ضخامت های مختلف ، رنگ های اکرولیک ، ماژیک راندو )
  • استفاده از کتب مرتبط ، عکس ، فیلم و اسلایدهای مختلف جهت درک بهتر و ایدههای خلاقانه در کار

 

مدت دوره

12 جلسه سه ساعته

زمان برگزاری

شنبه ها و سه شنبه ها- از ساعت 11 الی 14

 

تاریخ شروع دوره

21 مرداد 1399

 

نحوه برگزاری دوره

دوره به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود.

 

پایان مهلت ثبت نام

ویژگی های دوره

  • درس 12
  • آزمونها 0
  • مدت زمان 12 جلسه
  • سطح مهارت مقدماتی
  • دانشجویان 1
  • ارزیابی خود
850,000 تومان 750,000 تومان
This course is out of stock

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *